IĞDIR’DA TERÖR NEDEN ARTTI?

Tarih : 2019-05-20 / Kategori : Gündem

IĞDIR’DA TERÖR NEDEN ARTTI?

          1992-93 yıllarında giderek artan PKK terörü, 93 yılında Aralık ilçesi Sultantopu karakoluna saldırmış, 18 askerimizi şehit etmişti. Tüyler ürperten, kahreden bu haber ulus olarak yasa boğulmamıza sebep olmuştu. Çünkü Karakolu kendi içinden satan askerler vardı.

 

          Bilindiği üzere Aralık ilçesi Sultantopu  karakolu Büyük Ağrı ile Küçük ağrı dağının arasında, İran ile sınır bir karakoldur. Sınır hattında ki bu karakola yapılan hain saldırıdan sonra o bölgede uzun zaman hiçbir saldırı söz konusu olmadı. En azından basına sızdığı kadarıyla olmadığını biliyoruz.
          Son yıllarda sınır boyunca duvar çekilmiş, tel örgüler ve termal kameralar ile sınır hattında sözde güvenlik önlemi alınmıştır.  Ama hiçbir işe yaramadığını geçen zaman zarfında ve PKK’nın artan saldırılarından görüyoruz.
             O bölge mayınlı bir bölgeydi. Devlet bir kararla bu mayınları temizletmeye başladı. Mayınlar temizlendikten sonra duvar çekilmeye başlandı.  Duvar çekildikten sonra ilginçtir ki şehit sayımız artmaya başladı.
           Birisi çıkıp bunun hesabını vermesi gerekirken sadece sınır hattında papatya toplar gibi poz verip dönmeyi icraat olarak göstermeleri bu gün ki vahim durumu gözler önüne sermektedir.
          DİLUCU TÜRK GÜMRÜĞÜNDE MAZOT YÜKLÜ TANKERİ HAVAYA UÇURDULAR
          Bu çok vahim bir durum değil mi? Yani gümrük sahasında mazot dolu bir tankeri tespit edebiliyorlar.  Hangi mesafeden vurdukları çok merak konusu olsa da tankeri hedef alıp havaya uçuruyorlar. Yani bu demek oluyor ki sizin duvarınız, önlemleriniz boşunaymış,  PKK istediği zaman istediğini yapabiliyormuş.  Son Şehit Hakan Özdemir’in yüreklerdeki acısı dinmeden gümrük sahasına yapılan saldırı iyi hesap edilmesi gereken bir durumdur.
          Aralık ilçesinde terör olaylarının giderek artması, şehitlerin o bölgeden verilmesi, zafiyet mi, yoksa başka bir durum mu var bunu doğrusu bizlerde bilmiyoruz.
          Son tanker olayı bizce üzerinde durulup düşünülmesi gereken bir durum. Tanker Azerbaycan devletine ait bir tanker. Azerbaycan’dan yüklediği mazot’u Nahcivan’a götürürken Dilucu gümrük müdürlüğü sahasında PKK terör örgütü tarafından uzun namlulu silahla vurularak havaya uçurulmuştur.  Neden özellikle o tanker seçildi. Gümrüğü komple yakmayı mı hedefliyorlardı. Yoksa PKK’nın içinde ki Ermeni teröristler aynı zamanda Azerbaycan’a da bir mesaj mı vermek istediler. Ya da Sultantopu karakolunda olduğu gibi içeriden dışarıya verilen bilgi ile mi vurduruldu bilinmez.
Bilinen tek şey ortada ciddi bir zafiyetin  olduğudur.  

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.