ÜNSAL,”ERMENİ LOBİSİ AMACINA ULAŞAMAYACAK”

Tarih : 2018-11-09 / Kategori : Genel Haber

ÜNSAL,”ERMENİ LOBİSİ AMACINA ULAŞAMAYACAK”

      TADDEF Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal,Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesine yapılması planlanan Tuzluca barajını Ermeni lobisinin engellediğini “söyledi.

 

    Ünsal, Iğdır ve İlçelerinin su sıkıntısını ortadan kaldıracak ve bölgede sulanmayacak arazi bırakmayacak olan Tuzluca barajlının yapımını Ermeni lobisinin Türkiye uzantıları “Kuş halkalama merkezi yok olacak” iddialarıyla doğa severlerini farklı yönlendirerek kamuoyu oluşturup engelliyor.
Halbuki Aras nehri üzerinde kurulacak olan baraj ile  daha çok kuş geçiş güzergahı olacak ve şu anda Cıyrıklı köyünde bulunan halkalama merkezinin aynısı  barajın yanında oluşturularak kuşların geçiş güzergahı olacaktır. Bunun için Tuzluca barajı bir an önce yapılmalı Iğdır çiftçisinin yüzü gülmelidir. ”dedi.
             Aras Nehri üzerine kurulacak olan Tuzluca barajının engellenmesinin arkasında Ermenistan’ın olduğunu vurgulayan Ünsal,”Ermeniler baraj kurulursa kendilerine gelecek olan suyun azalacağını düşünüyorlar halbuki Aras nehri suyu herkese yeter bu nedenle Ermenistan Türkiye de ki lobileri nedeniyle Tuzluca barajını engellemek için çalışıyor. Bu oyuna gelinmemeli sayın devlet başkanımız Recep Tayip Erdoğan bu konuyu ele alırsa Iğdır çiftçisini sevindirecektir”dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.