CEVİZ HASADI BAŞLADI

Tarih : 2019-10-15 / Kategori : Genel Haber

CEVİZ HASADI BAŞLADI

          İlimizde birçok meyve yetiştiriciliğinin yanında hatırı sayılır bir miktarda da ceviz yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ceviz genellikle Tuzluca ilçemiz ve köylerinde yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir. Tuzluca ilçemiz ve köylerinde tamamen doğal olarak yetiştirilen cevizin hasadı başladı. 
          Hasada İl Müdürü  Özkan YOLCU’da katıldı. Ayrıca; Üçkaya, Sutaşları, Buruksu ve Eğrekdere köy muhtarları, Üreticiler, Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü ve Tuzluca İlçe Ziraat Odası Başkanı Üçkaya köyünde yapılan ceviz hasadına katıldılar. Ceviz yetiştiricileri silkeleme ve toplama işlemiyle cevizlerini topladılar. 
 

           Üreticiler; “Cevizlerimizden eşimize dostumuza ikram ediyoruz, geri kalanını da satıyoruz. Bu sene hava şartlarından ötürü verim düşük oldu” dediler.
Ceviz hasadında İl Müdürü Özkan YOLCU; “İlimizde çok çeşitli türde ürün yetişiyor. Ceviz de bu ürünlerden biri. İlimiz genelinde ceviz yetiştiriciliğini artırmak için projeler üretiyoruz. Verimli topraklarımız sayesinde çok kaliteli ceviz yetiştirilmektedir. Öyle tahmin ediyorum ki önümüzdeki yıllarda gayretleriniz sayesinde ve bizimde ceviz ekim alanlarını arttırmak amaçlı projelerimiz sayesinde daha geniş alanlarda ekim yaparak daha çok ceviz yetiştiriciliği yapabileceğiz. Siz üreticilerimizin her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Hayırlı ve bol bereketli bir hasat dönemi olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.