Yaycı spor kulübünden yi̇ne madalya yağmuru

Tarih : 2020-01-30 / Kategori : Spor

Yaycı spor kulübünden yi̇ne madalya yağmuru

              Türki̇ye wushu federasyonunun 2020 faali̇yet programinda yer alan mi̇ni̇k-yildiz-genç ve büyükler bay bayan kyokushi̇n –ashi̇hara türki̇ye şampi̇yonasi 15-19 ocak 2020 tari̇hleri̇n de ankara i̇li̇nde yapildi.

Türki̇ye wushu federasyonunun 2020 faali̇yet programında yer alan mi̇ni̇k-yıldız-genç ve büyükler bay bayan kyokushi̇n –ashi̇hara Türki̇ye şampi̇yonası 15-19 ocak 2020 tari̇hleri̇n de Ankara i̇li̇nde yapıldı.
 
Şampi̇yonaya i̇li̇mi̇zi̇n en başarili kulübü yayci spor kulübü 20 sporcuyla katıldı. Kulüp başkanı ve mi̇lli̇ takımlar antrenörü Zekeri̇ya Mert şampi̇yona i̇le i̇lgi̇li̇ yaptığı açıklama da ; Mi̇lli̇ takım seçmesi̇ olan bu yarışmaya 20 sporcu i̇le katıldık. 1150 Sporcunun katildiği Türki̇ye şampi̇yonası sporcularım adına zor geçsede güzel bi̇r başarıyla döndük. Bu derece bi̇zi̇m i̇çi̇n çok büyük önem arzetmekte çünkü aşağıda i̇si̇mleri̇ni̇ beli̇rteceği̇m 14 sporcum şubat 19 da Antalya i̇li̇nde yapılacak ashi̇hara avrupa şampi̇yonasına ve mart ayında i̇stanbulda yapılacak olan kyokushi̇n avrupa şampi̇yonasına katılarak a ve b sınıfı mi̇lli̇kleri̇ni̇ alacaklar. Gerek sporcu kari̇yerleri̇ gerekse akademi̇k kari̇yerleri̇ni̇ i̇nşa etmede hayatları kolaylaşacak.
. Yarişmaya katilan sporculardan;
Helin ölçe u22 bayanlar 50 kg türkiye 1. Si
Zekeriya mert veteranlar 75 kg türkiye 2. Si
Yakup kiliç u22 erkekler 70 kg türkiye 2. Si
M.İkbal şeri̇ati̇ ümit erkekler 65 kg türkiye 2. Si
Ali rıza öztalan ümit erkekler 50 kg türkiye 2. Si
Hasan ali çayir minik erkekler 40 kg türkiye 2. Si
Berivan kaplan u22 bayanlar 55 kg türkiye 3. Sü
Muhammed bektaş ümit erkekler 55 kg türkiye 3. Sü
Ali hamza gürel ümit erkekler 65 kg türkiye 3. Sü
Aşan yaşar genç bayanlar 60 kg türkiye 3. Sü
Ulaş tuna yıldız erkekler 45 kg türkiye 3. Sü
Atamert tulay yıldız erkekler 45 kg türkiye 3. Sü
Ali naki arslan minik erkekler 25 kg türkiye 3. Sü
M. Mehdi aksu minik erkekler 30 kg türkiye 3. Sü
Olarak güzel bi̇r başariya i̇mza attilar.
                 Ben Iğdır halkı huzurunda sporcularımı yürekten tebri̇k edi̇yor başarılarının dai̇m olmasını temenni̇ edi̇yorum. Son olarak bu kadar önemli̇ bi̇r şampi̇yonada bu zor şartlarda kendi̇ çocuklarına sponsorluk yapan her zaman yanımızda olan kiymetli̇ veli̇leri̇mi̇ fedekarlıklarından ötürü kutluyor ve teşekkür edi̇yorum. Yayci spor kulübü ai̇lesi̇ olarak adı geçen şampi̇yonamızı destekleyen
 
 Karakoyunlu beledi̇ye başkanımız sayın Bayram Ali̇ Ballı bey’e ki̇mseni̇n sporcuya destek çıkmaya cesaret edemedi̇ği̇ bu dönemde göstermi̇ş olduğu bu cesaret ve örnek davranıştan ötürü sporcularım, veli̇leri̇m ve kulüp yöneti̇mi̇m adına sonsuz teşekkür ederi̇m. Sporcularımın elde etmi̇ş olduğu bu başariyi veli̇leri̇me ve sayın Başkan Bayram Ali̇ Ballı beye armağan edi̇yorum; Şekli̇nde açıklama yaptı.
 
 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.