Akademisyenleri Devlet Korumasında Yetişen Gençlere Ders Verdi

Tarih : 2020-02-12 / Kategori : Eğitim

Akademisyenleri Devlet Korumasında Yetişen Gençlere Ders Verdi

Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının “İş Hayatına Uyum” programı kapsamında devlet korumasında yetişen gençlere seminer verdi.
 

Devlet korumasında yetişip kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlerin iş hayatına uyumu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yürüttüğü projeye Üniversitemiz akademisyenleri de destek verdi. Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün düzenlediği eğitim programı kapsamında Iğdır Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Ali Kuyaksil ve Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce, kamu kurumlarında işe yerleştirilen gençlere eğitim verdi. Eğitim programıyla; işe yerleştirilen gençlerin görev yerlerine uyumu, memur olmanın kazandırdığı haklar, görev ve sorumluluklar, göreve başlanılan kurumun idari yapısı ve kurumun protokol düzeni hakkında bilgilendirme yapılması amaçlandı. 
Bu çerçevede; Doç Dr. Ali Kuyaksil “Protokol ve Görgü Kuralları”, “Etkili İletişim ve Beden Dili”, “İnsan İlişkileri ve Öfke Kontrolü”, “Stres ve Stresle Baş Etme Yolları” derslerini verirken Dr. Öğr. Üyesi Ercan İnce “Bilinçsiz Para Harcama”, “Kredi Kartı Kullanımı ve Kefil Olmanın Doğuracağı Sonuçlar” derslerini verdi.
Eğitim sonrası kurum yetkilileriyle görüşen Üniversitemiz akademisyenleri, Iğdır Üniversitesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtirken Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yetkilileri, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Üniversitesi yetkililerine teşekkürlerini ilettiler.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.