Şamil Ayrım “Dostluk” Ordeni ile Ödüllendirildi

Tarih : 2020-04-01 / Kategori : Gündem

Şamil Ayrım “Dostluk” Ordeni ile Ödüllendirildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev yayınladığı serancam (emir) ile Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın “Dostluk” ordeni ile taltif edilmesi hakkında Azerbaycan Respublikası Prezidenti olarak Serancam yayınladı.

Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından yayınlanan serancam da şöyle denildi.

Azerbaycan Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında dostluk ve emektaşlık alakalarının gelişmesinde husisi hizmetlerinden ötürü Şamil Ayrım “Dostluk” ordeni ile taltif edilsin.

İlham Aliyev

Azerbaycan Respublikası Prezdenti

Baki Şeher 1 Aprel 2020-ci il

Iğdır’lı hemşerimiz, Iğdır halkının gönlünde her zaman ayrı bir yeri olan Şamil Ayrım’ın doğum günü olan bu gün, Azerbaycan Cumhuriyeti tarafından “Dostluk” ordeni ile ödüllendirilmesi ayrı bir mana kazanmıştır.

Şamil Ayrım’ın doğum gününde Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev’in böyle bir incelik göstermesi elbette ki biz Iğdır’lıları da ziyadesiyle memnun etmiştir.

Her fırsatta Iğdır’ı yad eden Sayın İlham Aliyev’in, yayınladığı serancam ile Sayın Şamil Ayrım’a verilen “Dostluk” madalyası aynı zamanda Iğdır’a verilmiş bir madalyadır.

Türkiye ile Azerbaycan ilişkilerinin ve buna paralel olarak Azerbaycan ile Iğdır ilişkilerinin bu bağlamda daha çok gelişmesine de vesile teşkil etmiştir.

Azerbaycan ve Türkiye dostluğuna yaptığı hizmetlerden ötürü Milletvekili Şamil Ayrım’ı kutluyor, doğum gününü tebrik ediyoruz.   

 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.