Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev’den Nezaket Ziyareti

Tarih : 2021-01-15 / Kategori : Gündem

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev’den Nezaket Ziyareti

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Ak Parti Iğdır İl Başkanlığında düzenlenen 20 Ocak (Yanvar) katliamlarını anma toplantısına katıldı.

1990 yılında Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye Kızılordunun düzenlediği katliamı kınamak için düzenlenen anma etkinliklerine katılan Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev, Yeşil Iğdır ve 15 Temmuz Gazetesi sahibi ve genel yayın Cabbar Şıktaş’ı makamında ziyaret ederek hasbihal etti.

Yıllardır bu bölgede diplomat olarak göre yapan ve daha sonra Azerbaycan Kars Başkonsolosu görevini layıkıyla sürdüren Azerbaycan Başkonsolosu Nuri Guriyev, 44 günlük savaşın ardından elde edilen zafer sebebiyle Cabbar Şıktaş tarafından tebrik edildi.

Cabbar Şıktaş ziyaret esnasında şöyle konuştu: “44 günlük savaş Azerbaycan’ın zaferiyle sonuçlandı. Bu savaş Türk dünyasının kenetlendiği, tek vücut olduğu, yüreklerinin bir attığı savaştı. Cumhurbaşkanlarımız Recep Tayyip Erdoğan ile İlham Aliyev’in dik duruları, düşman karşısında kararlı adımları zafere giden yolu tayin etmiştir. Bu sebepten ötürü sizin nezdinizde Azerbaycanmızı tebrik ediyorum.” Dedi.

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri Guliyev’de ziyarette yaptığı açıklamada: “Türkiye Azerbaycan gardaşlığı birçoklarının huzurunu bozmuştur. Bu gardaşlık hiçbir devirde bitmedi, hiçbir devirde de bitmeyecektir. Başkomutanımız  İlham Aliyev’in derin siyasi tecrübesi sayesinde yeni düzende Azerbaycan, Nahçivan, Türkiye daha çok yakınlaşacak, daha çok kalkınacak ve güçlenecektir. Bu bağlamda 44 günlük savaşta gönlüyle, diliyle, bakışıyla, Azerbaycan’a destek olan, gardaşlarının yanında duran herkese bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.