SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı

Tarih : 2021-06-17 / Kategori : Genel Haber

SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 79. Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim başkanlığında ilimizde yapıldı.
Iğdır, Ağrı, Ardahan ve Kars’ta faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı’nın 79. Yönetim Kurulu Toplantısı, Valiliğimiz toplantı salonunda gerçekleştirildi. SERKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali H. Engin Sarıibrahim’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Kars Valisi/Belediye Başkan V. Türker Öksüz, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, SERKA Genel Sekreteri Dr. İbrahim Taşdemir, İl Genel Meclisi Başkanları ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları katıldı.
 

Toplantıya başkanlık eden Vali  Sarıibrahim toplantı öncesinde, SERKA’nın 2021 yılı içerisinde uygulayacağı Mali Destek Programı, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) ile Kooperatif ve Birliklere yönelik olarak 12 Milyon TL bütçeli Bölgesel Rekabet Edebilirliğin Artırılması Programını kamuoyuna açıkladı. Valimizin açıklamaları şu şekilde:
“Saygıdeğer Valilerim, çok kıymetli Belediye Başkanlarımız, Ticaret Odası Başkanlarımız, Serhat Kalkınma Ajansımızın (SERKA) çok değerli yönetim kurulu üyeleri hepiniz 79. Olağan Yönetim Kurulu toplantısına hoş geldiniz. Iğdır ili olarak bu dönem yönetim kurulu toplantılarının sonuncusunu yapıyoruz. Allah nasip ederse bir sonraki toplantımızı Kars Valimizin başkanlığında Kars ilinde gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle 79. Toplantımızda 2021 yılı için hazırlanan ve Bakanlığımızın onaylamış olduğu, bölgemizdeki 4 ilimizde yaklaşık 12 milyon TL tutarlı “Bölgesel Rekabet Elde Edilebilirliği” başlıklı Kobilere ve Birliklere öncelikli projeleri değerlendirmek üzere yapacağımız bir programımızı açıklayacağız. 
Önümüzdeki süreçte de proje yapım süreçlerinde hem proje ofislerinde hem Kalkınma Ajansımızdaki arkadaşlarımızla birlikte bu kaynağın yöremizde kurumlarla ve Kobilerle birlikte daha sağlıklı bir şekilde kullanılması için elimizden geleni yapacağız. Hem turizm hem ticaret hem de tekstil anlamında verimliliği, katma değeri ve istihdamı arttırmayı hedefliyoruz. Bu anlamda bizlere destek veren bakanlığımıza, bu imkânları sağlayan yönetim kurulumuzun çok kıymetli Valilerine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.”
Toplantı, Ajansın faaliyetleri kapsamında devam eden projeler için gerçekleştirilen görüşmeler ile sona erdi.

Foto Galeri
SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı SERKA Yönetim Kurulu Toplantısı Vali H. Engin Sarıibrahim Başkanlığında İlimizde Yapıldı

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.