LÜTFEN AŞI OLALIM

Tarih : 2021-08-02 / Kategori : Genel Haber

LÜTFEN AŞI OLALIM

Yaklaşık iki yıldır pandemiyle mücadele ediyoruz.  İş yerlerimiz aylarca kapalı kaldı, halk olarak aylarca sokağa çıkamadık. Ekonomik ve psikolojik olarak bir hayli yıprandık. Yasaklar kalktı ama aşı yaptırma oranı düştüğü için vakalar yeniden artmaya başladı.

 

Pandeminin ilk aylarında aşı yok diye halk feryat ediyordu. Bu gün aşı var ama halk aşı yaptırmadığı için yöneticiler feryat ediyor.

Bilim insanları virüsün tamamıyla sona ermesi için mutlaka aşı yaptırılmasını öneriyor. Ülke genelinde aşıya duyulan ilgi, üzülerek ifade etmeliyiz ki Iğdır’da pekte umursanılmıyor.

Halkımız aylarca evde kalmaktan sıkılmamış olacağız ki, aşı yaptırmaya hiç yönelmiyor.

Türkiye’de aşılanma oranının en düşük olduğu illerden birisi Iğdır,  şehrin muhtelif yerlerinde kurulan aşı çadırlarına gösterilen ilgi oldukça düşük. Oysa ki vatandaşın ayağına gelen bu hizmetten halkımızın fazlasıyla yararlanması gerekmektedir.

Farkındaysanız yasaklar kalktıktan sonra sokakta hiçbir görevli uyarıda bulunmuyordu. Hem tatil yoğunluğu ve hem de yasakların bitimini müteakip insanların hasretle sokağa çıkması, kafeteryaları doldurması, düğün ve cenaze yerlerini ziyaretleri virüsün artmasına sebep olmuştur.  

Düğün, cenaze, kafeterya yoğunluğu yaşanıyor olsa da aşı yapılmış olsaydı vaka sayısı bu kadar artmamış olacaktı.

Ancak hem sosyal etkinliklere iştirak edip, hem de aşı yaptırmamış olmamız vaka sayılarının Türkiye zirvesine çıkmasına sebep olmuştur.

Lütfen aşımızı olalım.

Çevremizin, yakınlarımızın, sağlığını düşünüyorsak, yarın sokağa çıkma yasaklarının yeniden başlamasını istemiyorsak aşımızı olalım.

Yasaklar çok kötüdür. Günlerce evde otur, sıkıyönetim tarzı belli bir saatten sonra dışarı çıkma, çıkınca kimlik ve izin belgesi kontrolünden geç, belge gösteremiyorsan ceza ye ve daha neler neler. Tüm bunları yaşamak istemiyorsak lütfen aşılarımızı olalım. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.