IĞDIRIN EN BAŞARILI KULÜBÜ YAYCI SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

Tarih : 2021-09-13 / Kategori : Genel Haber

IĞDIRIN EN BAŞARILI KULÜBÜ YAYCI SPOR KULÜBÜNDEN BÜYÜK BAŞARI

Türkiye WUSHU KUNGFU federasyonunun 2021 yılı faaliyet programında yer alan MİNİK, YILDIZ, ÜMİT, GENÇ, U21, BÜYÜKLER VE VETERANLAR Türkiye şampiyonası Sakarya ilinde yapıldı. Şampiyonaya ilimizi temsilen Yaycı spor kulübünden 25 sporcu katıldı. 

            Bu sporcular arasından;  Muhammed Ali Hüseyin IŞIK Gençler Türkiye şampiyonu,  Ali Rıza ÖZTALAN Ümitler Türkiye Şampiyonu,  MUHAMMED BEKTAŞ Ümitler Türkiye Şampiyonu,  Hüseyin Ali SAVAN  Ümitler Türkiye Şampiyonu,  Muhammed İkbal ŞERİATİ Gençler  Türkiye Şampiyonu,  Berivan KAPLAN  Büyükler Türkiye 2. Si,  Serhat TORZUK  Ümitler Türkiye 3. Sü,  Ali Hamza GÜREL Gençler  Türkiye 3. Sü Kenan GÜREL  Türkiye 3. Sü   olarak ilimiz ve kulübümüzü madalya alarak gurur ve başarıyla temsil ettiler.
           Milli Takım Antrenörü Zekeriya MERT, Yaklaşık 6 ay süren özverili, disiplinli ve bir o kadar zorlu antrenmanlar sonucun da böyle  bir başarı elde etmek, ilimiz ve kulübümüz adına gurur verici olmuştur. Gayretli, sabırlı ve disiplinli çalışmaları ve akabinde elde ettikleri başarıdan ötürü sporcularımı tebrik ediyorum. Her hangi bir mücadele, spor yarışmalarına katılmak gerçek anlamda irade, istikrar, azim, hırs ve meşakkat ister. Bu süreci sporcularım doğru ve istekli geçirerek zahmetlerinin karşılığını almışlardır. Elde edilen bu başarının ardından, şampiyon olan sporcularımız Kasım ayında Bulgaristan da Dünya Şampiyonasına, 2. Ve 3. Olan sporcularımız ise Ekim ayında Ukrayna da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında yarışarak Milli Takım da Ülkemizi Temsil edecekler. Sporcularımı bu başarılarından ötürü tebrik ediyor ve onlarla gurur duyuyorum. “dedi.
Milli Takım Antrenörü Zekeriya MERT, Bu müsabakalar da elde ettiğimiz başarılar da ciddi katkıları olan, gerek maddi gerekse manevi desteklerini eksik etmeyen çok kıymetli velilerimize, sayın valimiz H. Engin SARIİBRAHİM’ e ve Gençlik ve spor il müdürümüz sayın Gökhan Yavaşer’e teşekkür eder şükranlarımı sunarım.”şeklinde konuştu. 

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.