ŞEFTALİ HASADI BAŞLADI

Tarih : 2021-09-18 / Kategori : Genel Haber

ŞEFTALİ HASADI BAŞLADI

           İlimizin doğal lezzeti ve aromasıyla bilinen yöremiz ve çevre İllerin vazgeçilmez ağız tadı yerli şeftali çeşitlerimizden zefiran ve ağ şeftali ağırlıklı olan bahçelerimizde hasat başladı ve devam ediyor. 
      

             İl Müdürü  Özkan YOLCU İlimiz Kadıkışlak Köyünde şeftali hasadı yapan çiftçilerimizi ziyaret ederek üreticilerimizle sohbet etti sorunlarını dinledi. İl Müdürümüz yaptığı açıklamada “İlimizde yaklaşık olarak 1800 dekarda şeftali yetiştirilmektedir. Bu alanlardan 4000 ton civarında ürün elde edilmesi beklenmektedir. Bu ürünlerin büyük bir kısmını yerli şeftali çeşitlerimiz oluşturmaktadır. Şeftali yetiştiriciliği ile İlimiz ekonomisine büyük katkı sağlanmaktadır. 
              Geçmiş yıllarda yetiştiricilerimize büyük zarar veren Akdeniz meyve sineği ile İl Müdürlüğümüz teknik ekiplerince biyoteknik mücadele sonucunda popilasyonu büyük bir ölçüde düşürülerek verdiği zarar en aza indirilmiştir. 
               Ziyaret ettiğimiz çiftçimiz Hüseyin ZOR kardeşimizde çekirdekten ekerek yerli şeftali bahçesi yapmış, kendisine kolaylıklar ve bereketli hasatlar diliyorum” dedi.   Haber: A. Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.