"Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri’nde " Iğdır Stantına Yoğun İlgi

Tarih : 2021-10-22 / Kategori : Genel Haber

Anfa-Altınpark’ta başlayan ve 24 Ekim’e kadar sürecek tanıtım günlerinin açılışı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,tarafından gerçekleştirildi.
21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde Iğdır standının açılışını  İlimiz Valisi  Hüseyin Engin Sarıibrahim’ gerçekleştirdi.
 

Başkentte Kars, Ardahan ve Iğdır'ın yöresel lezzetleri ve kültürel değerlerinin sergilendiği tanıtım günleri yoğun  ilgi gördü.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda aşıklar dinletisi ve halk oyunları gösterileri sunuldu. 
Açılış programının ardından Iğdır Ardahan ve Kars ve illerinin kültür, turizm, yöresel ürünler gibi zenginliklerini yansıtan stantlar gezildi.
Iğdır’ın yöresel lezzetleri ve kültürel değerlerinin sergilendiği stant İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tarafından ziyaret edildi. 
         Ziyarette İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Alagöz Holding Iğdır Spor 61 Süleyman Soylu isminin yazıldığı forma hediye edildi.
Iğdır’ın kültüründen turizmine, tarihinden yöresel lezzetlerine kadar tüm güzellikleriyle tanıltıldığı etkinliğin ilk gününde standımıza yoğun ilgi gösterildi.
Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, 21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan “Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine katılmanın sevincini yaşıyoruz. Fuarda Şehirlerimizin, tarihi, turistik değerlerimizin tanıtılmasına, yaşadığımız yörelerin kültürünün tanıtılmasına vesile olmuştur. İlimizin tanıtılmasına vesile olan tanıtım günlerinin 5’incisini düzenleyen Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonunun yönetim kurulunu tebrik ediyorum.” şeklindekonuştu. 
Haber: Ebulfez Şıktaş

Foto Galeri

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.