Ak Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması İyi İlişkilere bağlı”

Tarih : 2021-10-23 / Kategori : Siyaset

Ak Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması  İyi İlişkilere bağlı”

   AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı "Teşkilat Akademisi" eğitimleri ilimizde yapıldı.

                        Bu kapsamda Iğdır’a gelen AK Parti Adıyaman Milletvekili / AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Aydın, İlimizde  esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Esnafın sorunlarını  dinledi. 
 
   Vatandaşlar sulama suyu sıkıntısından dert yanarak AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Aydın’dan Tuzluca barajının yapılmasını istediler.
 
                Daha sonra il başkanlığına geçen Mehmet Aydın, burada gazetecilerin sorunlarını cevapladı.
 
             Bir gazetecinin sınır kapısı ve Zengozor koridoru ile ilgili sorusuna şu cevabı verdi:” Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda tavrı belli Zengozor koridoru önemli şartlar oluşursa koridor açılacak Karşı tarafın tavrı da önemli Nahcıvan iran Rusya bu işten faydalanacaktır. Iğdır Kars Ağrı da faydalanacaktır. Ermenistan’ın Azerbaycan ile olan ilişkileri düzelirse Ülkeler arasında düşmanlık devamlı olmaz. Ülkelerin milli menfaatleri ikili ilişkileri önemlidir Ermenistan işgal ettikleri topraklardan tamamen çekilirse dostane yaklaşırsa sözde değil özde diplomatik ilişkiler kurarsa iyi niyetli olursa ikili ilişkileri yeniden tesis edebiliriz. Her şey Ermenistan’ın iyi niyetine bağlı”dedi.
 
         AK Parti Adıyaman Milletvekili / AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Aydın’a Ak Parti İl başkanı Ali Kemal Ayaz, Belediye başkan yardımcısı Ferdi Turan, Başkan yardımcısı Umut Yılmaz eşlik etti.
 
Program AK Parti Adıyaman Milletvekili / AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Aydın’ın Iğdır Kültür Merkezi Toplantı salonunda Ak Parti Demokrasi yolculuğu ve Lider konulu eğitimi ile devam etti.  Haber: Serdar Ünsal

Foto Galeri
Ak Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması  İyi İlişkilere bağlı” Ak Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması  İyi İlişkilere bağlı” Ak Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması  İyi İlişkilere bağlı” Ak Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Aydın, “Ermenistan Sınır kapısı ve Zengozor koridorunun açılması  İyi İlişkilere bağlı”

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.