Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Azerbaycan'da Sembolik anahtar verildi

Tarih : 2021-10-26 / Kategori : Genel Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Azerbaycan'da Sembolik anahtar verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Azerbaycan'a geldi. Erdoğan, Füzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk lider oldu.

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulunduğu uçak, Azerbaycan'ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Füzuli Uluslararası Havalimanı'na indi.
 
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanan Erdoğan, Fuzuli Uluslararası Havalimanı'na inen ilk devlet başkanı oldu.
 
Erdoğan ve Aliyev kurdele kesimi ile birlikte havalimanının açılışını gerçekleştirdi.
 
Sembolik anahtar verildi
 
Akabinde yerel kıyafetli kadınlar tarafından iki lidere günün anısına, havalimanının sembolik anahtarları hediye olarak takdim edildi. Anahtarların bir yüzünde "Füzuli Uluslararası Havalimanı" diğer yüzünde ise "Karabağ Azerbaycan'dır" yazısı yer aldı. 
 
Erdoğan, Aliyev'in refakatiyle havalimanında incelemelerde bulundu. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, istanbul Milletvekili Şamil Ayrım’da Azerbaycan'a gitti. Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.