Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti

Tarih : 2021-11-08 / Kategori : Spor

Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti

TFF 3. Lig ekiplerinden Alagöz Holding Iğdırspor, 9 haftanın ardından ilk kez kendi evinde sahaya çıktı

         Liglerin başlamasının ardından Iğdır Spor Müdürlüğüne ait futbol sahası uluslararası standartlara uygun olmadığından ötürü Alagöz Holding Iğdır Spor FK 9 maçını dışarıda oynamıştı.
Oynadığı 9 maçtan 4’ünden galip ayrılan, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyeti bulunan takım, ilk defa kendi sahasında çıktığı Malatya Yerşilyurt Belediyespor ile karşılaştı.
 
Maçın 42. dakikasında İlker Avşar’ın golüyle 1-0 öne geçen Alagöz Holding Iğdırspor, bu skoru maç boyunca koruyarak maçtan galip ayrılarak grubunda 3. sıraya yükseldi.
Iğdırlılar, ligin başından beri ilk kez takımlarının maçını izlemek için stada akın etti. Büyük coşkuyla karşılanan takım, maç sonunda da sevgi gösterileriyle karşılandı.
10. maçını kendi sahasında oynayan Iğdır Spor FK, sahasında ağırladığı Malatya Belediyesi Yeşilyurt Sporu 1-0 mağlup ederek üç puanı aldı ve 19 puanla 3. Sıraya yükseldi.
 
      Alagöz Holding Iğdırspor Başkanı Cantürk Alagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, taraftarın coşkusunun görülmeye değer olduğunu söyledi.
Hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Alagöz, “Şehri görüyorsunuz, tribün yok ama buna rağmen insanlar ayakta maç izledi. İnanılmaz bir coşku var, Iğdır halkı bunu hak ediyor. İnşallah daha güzelini yapmak için çaba sarf ediyoruz. İnşallah Süper Lig’de oynamayı hedefliyoruz.” dedi.
 
16 YIL SONRA MAÇ İZLEDİK
16 yıldır Iğdır’da profesyonel ligde top oynayamayan Iğdır, 16 yıl sonra bu heyecanı yaşamaya başladı. 
Alagöz Holding Iğdır Spor FK Başkanı  Cantürk Alagöz Iğdır Sporu devraldıktan sonra yaptığı yatırımlarla ilk senesinde Iğdır Sporu bal liginden 3. Lige çıkardı.
Cantürk Başkan, Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübüne yaptığı transferlerle Iğdır Sporu ülke gündeminde en çok konuşulan kulübü yaptı.
 
IĞDIR ULUSLARARASI BİR STADYUMA KAVUŞTU
Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz’ün yapımını üstlendiği Stadyum çim sahası bitti ve Iğdır Spor FK kendi sahasında ki ilk maçını kendi yaptırdıkları çim sahada oynadılar.
Uluslararası standartlara sahip olan çim saha, maç izlemeye gelen herkesin beğenisini kazandı.
 
PANDEMİ SEBEBİYLE AZ SEYİRCİ İZLEYEBİLDİ
Pandemi sebebiyle seyirci kısıtlaması vardı. Buna rağmen halktan yoğun ilginin olduğu görüldü.  
Maçı izlemeye gelenler arasında çok sayıda kadın vardı.
Kendi evinde ilk maçını oynayan ve 1-0 galip gelen Alagöz Holding Iğdır Sporu tebrik ederiz. Haber: Ebulfez Şıktaş

Foto Galeri
Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti Iğdır Spor, Yeşilyurt Spor’u 1-0 Mağlup Etti

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.