Ebru Öğretmen Hem öğretmen hem idareci

Tarih : 2021-11-24 / Kategori : Eğitim

Ebru Öğretmen Hem öğretmen hem idareci

İlimizin ücra dağ köylerinden birinde olan Ebru Öğretmen her zorluğa göğüs ggeriyor.
Ebru Öğretmen, kardelenler için yaşanan  tüm zorluklara göğüs gererek dağ başında eğitim veriyor.      
  2 ay önce Iğdır kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Pınarbaşı köyüne atanan Ebru Ertürk, öğretmen dağ başında  zor şartlara aldırmadan öğrencileri için emek veriyor.
 
 
 

Aras Dağları'nın eteklerinde, 1900 metre rakımlı köye servisle ulaşan Ertürk, yöneticiliğini de üstlendiği Pınarbaşı İlkokulunda sabahın erken saatlerinde okulunu açarak öğrencileri üşümesin diye sobayı yakıp son hazırlıklarını yapıyor.

  Öğrencilerin okula gelmesiyle eğlenceli bir koşturmaca başlıyor. Ebru Öğretmen, okulunda eğitim gören 10 öğrenciye hem ders veriyor hem de eğlenceli etkinlikler düzenliyor.

  Zor şartlara rağmen hayatından memnun olduğunu söyleyen Ertürk, köy öğretmeni olmayı şu sözlerle anlatıyor: "Köylülerin beni kucaklaması burayı bana sevdirdi. Köy okullarında şartlar zor olsa da her şey daha güzel. Burada öğretmene verilen değer çok büyük, bizi çok önemsiyorlar. O saygınlığı, şehir merkezindeki okullarla karşılaştırdığımızda daha fazla hissediyoruz. Şartlar zor ama karşılıklı özgüvenle başaramayacağımız şey yok, bu çocuklarla her şeyi başaracağımıza inanıyorum. Bu yüzden mesleğe yeni başlayanlara tavsiyem: Hiçbir şeyden korkmasınlar, en uçtaki dağ okullarını tercih edebilirler." Haber: Ebulfez Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.