İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı

Tarih : 2021-11-24 / Kategori : Genel Haber

İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı

Millet Mektepleri’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler günü programı İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canıl ve Öğretmenlerin katılımıyla Atatürk büstüne Çelenk sunumunun ardından Vali H. Engin Sarıibrahim’in katılımıyla  Iğdır  Kültür Merkezi salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle başladı.
 

Programa Vali H. Engin Sarıibrahim,ayrıca protokol üyeleri daire amirleri, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Kutlama programı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Mesajların okunması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öğretmenlere hitaben gönderdikleri mesajlarının okunması, Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni, Emekli öğretmenlere ve personele hizmet şeref belgelerinin verilmesi, Öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve müzik dinletisi ile devam etti.

Öğretmenler günü çerçevesinde yapılan çeşitli etkinliklerde dereceye giren öğrencilere ödülleri ile Emekli öğretmenlerimize hizmet şeref belgeleri Vali Sarıibrahim tarafından takdim edildi.
Program, stajer öğretmenlerin yemin törenini yapılmasının ardından sona erdi.

Haber: Ebulfez Şıktaş

Foto Galeri
İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı İlimizde Öğretmenler Günü Kutlandı

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.