Iğdır Üniversitesi “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’’ alanında çalışmalarına devam ediyor.

Tarih : 2021-12-03 / Kategori : Eğitim

Iğdır Üniversitesi “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’’ alanında çalışmalarına devam ediyor.

Iğdır Üniversitesi, ihtisaslaşma programı kapsamında “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’’ alanında çalışmalarına artırdı.
 

Yapılan bu çalışmalar doğrultusunda Iğdır Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’ın önde gelen tarımsal üreticilerinden Hatip Temiz’i misafir ederek ‘’Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’’ yetiştirme konusunda iş birliği sağlamak amacıyla bir görüşme sağladı.
Tarımsal Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Eren Özden’in de katıldığı görüşmede Iğdır ilinde geçmişten günümüze kadar kullanılan gerek yerel tohumların gerekse potansiyeli yüksek yabani türlerin yetiştirilmesi için yapılacak ortak projeler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
İlimizin  büyük üreticileri ile karşılıklı protokoller imzalayarak ekonomik değeri yüksek olan birçok ürünün yetiştirilmesini planladıklarını belirten Rektör Alma, planlanan projelerin hayata geçirilmesinin hem bölgenin potansiyelini ortaya çıkarması hem de bölgeye uzun vadeli katkı sağlaması açısından çok önemli olduğunu ifade etti. 
Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof Dr.  Alma ayrıca Iğdır’ın önemli tarımsal üreticileri ile görüşmelerin devam edeceğini ve yakın zamanlarda somut adımların atılacağını vurguladı.
Görüşme, karşılıklı başarı ve iyi niyet dileklerinin ardından sona erdi.
Haber: Ebulfez  Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.