EMPATİ CAFEDE ENGEL TANIMAYAN LEZZETLER

Tarih : 2021-12-04 / Kategori : Genel Haber

EMPATİ CAFEDE ENGEL TANIMAYAN LEZZETLER

Iğdır Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğretmenleri, hayata geçirdikleri proje kapsamında Vali Yolu Caddesi’nde bulunan bir kafede mutfağa geçerek çay, pasta, börek, gözleme, çiğ köfte ve diğer siparişleri hazırladı. 
           

  Fırsat verilmesi halinde engellilerin hayatın her alanında yer alabileceğini göstermek amacıyla uygulanan proje ilgi gördü.
Iğdır'da özel çocuklar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık oluşturmak hem de kendilerine fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini göstermek için bir günlüğüne kafe işlettiler.
Iğdır Özel Eğitim ve Uygulama Okulu öğretmenleri, her yıl gelenek haline getirerek hayata geçirdikleri projeyi bu sene de devam ettirdiler. 
Öğretmenler, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Vali Yolu Caddesi'nde bulunan bir kafede mutfağa geçerek çay, pasta, börek, gözleme, çiğ köfte ve diğer siparişleri hazırladı.
Özel öğrenciler de öğretmenlerinin hazırladığı ürünleri büyük bir özenle kafeye gelen müşterilere servis etti. 
Empati Cafe’nin açılışını Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim, Eşi Hatice Sarıibrahim, Iğdır Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı tarafından yapıldı. Program İkramların ardından Özel öğrenciler, çalınan müzik ile halk oyunu gösterileri ile son buldu.   Haber: Oğuzhan Şıktaş

Facebook Beğenenler

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.