Cabbar ŞIKTAŞ Adı Zaten Barış’tı
Tarih : 2019-10-24
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞAdı Zaten Barış’tı

Elbette her birey kendine göre yorumlayabilir. 

Elbette her birey kendi bakış açısı ile kazandık veya kaybettik diyebilir. 

Elbette her birey kendine göre başarılı olduk veya başarısız olduk diyebilir. 

Ama ortada bir gerçek var ve bu gerçeği göz ardı etmek hiçbirimiz için doğru değildir. 

Suriye’de başlatılan “Barış pınarı harekâtı” güneyimizde yığılan terör unsurlarına karşı yapılmış Türkiye açısından önemli bir harekâttı. Ülkemizin Suriye’ye bakan Güney kısmında başlatılan harekâtın adının “Barış” olması aslında harekâtın uzun sürmesini istemediğimizin bir delilidir. 

Barış Pınarı Hareketi ile YPG/PKK’lı teröristler hedef alınmış olunsa bile o bölgede ne oldukları belli olmayan yığınla terörist vardır. Ve işin en vahim tarafı da bu teröristlerin o bölge insanı olmamasıdır. Çoğu farklı ülkelerden parayla toplanmış psikolojisi bozuk kişilerden oluşan IŞİD, NUSRA, PYD, PKK gibi yapılanmalarla bölgeyi kan gölüne çeviren acayip tipli insanlar, elbette ki ülkemize de tehdit oluşturuyorlardı. 

Şüphesiz bu kişileri o bölgeye toplayan, sevk ve idare eden ABD’nin ta kendisiydi.  IŞİD ve Nusra teröristleri ile hedeflediği amaca ulaşamayan ABD, 40 yıldır besleyip kullandığı PYD/PKK’yı yeniden silahlandırıp  bölgede konuşlandırarak ülkemize tehdit kozu olarak kullanıyordu. 

Ancak hem ABD’nin ve hem de bölgede ki terör örgütlerinin hesaba katmadıkları şuydu. Türk askeri blöf yapıyor ve sahaya girmeyecek sanılıyordu. 

Tam aksine Türk askeri Suriye hareketine başladı ve çokta sert başladı.  Hesapları bozulan teröristler ve Trump’ın attığı tiwitler boşuna değildi. Bölgede terör örgütlerine vermiş olduğu sözlerinin arkasında dursa dünya kamuoyu karşısında terörü destekleyen ülke olarak yeniden tescilleneceği kaygısı taşıdığından saçma sapan açıklamalar yaparak, bir elinde terörü tutup, diğer elinde Türkiye’yi kaybetmeme çabası içerisinde bocalayıp durdu. Trump bu bocalama seanslarında sokak çocuklarının kullanmayacağı dil kullanıp, haddini fazlasıyla aşarak ABD’nin gerçek yüzünü bir kez daha açık etmiş oldu. 

TRUMP’ın AĞZININ PAYI VERİLMELİ

Hiçbir devlet adamının yapmayacağı şekilde gayri ciddi açıklamalar yapan Trump’ın hadsizliğinin karşılığı sert bir şekilde verilmelidir. 
Ama şizofren at hırsızının ekonomimize zarar verebileceğinden endişe edildiği için imtina edildiğini düşünüyorum. Zaten bunun başkada bir izahı yoktur. Yoksa bu açıklamayı başka bir ülkenin lideri yapsaydı kıyamet kopmuştu. 

Her ne kadar cesur olsak da, ekonomik ve silah anlamında ABD kadar güçlü olmadığımızı biliyoruz. Onun için de temkinli davranıyor olabiliriz. 

Şunu anlamalıyız ki, ABD’nin ipiyle kuyuya inenler, asla girdikleri kuyudan çıkamazlar.  

SİNAN OĞAN SAHALARA İNMELİ 

Iğdır eski milletvekili ve TÜRKSAM başkanı Dr. Sinan Oğan bir zamanlar MHP genel başkanlığı için yarıştı. Aday olması engellenen Oğan, İYİ Parti oluşumu ile hareket etmeyerek ben MHP’liyim ve siyasetimi MHP’de devam ettireceğim diyerek kabuğuna çekildi. 
Tv kanallarında yaptığı konuşmalar ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile her daim gündem oluşturan Dr. Sinan Oğan’a Tv kanallarında ambargo uygulandığından bazı kanallara çıkamasa da, gündemi sosyal medyadan değerlendirerek farkındalığını ortaya koymaktadır. 

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu süreçte gündemi okuyabilen, yorumlayabilen, değerlendirebilen kişilere ihtiyaç vardır. 
Her ne kadar Iğdır’da Ak Parti-MHP ittifakı olmasa da, ülke genelinde bu ittifak var. Yani MHP eşittir Ak Parti diyebiliriz. Ya da Ak Parti eşittir MHP diyebiliriz. O eskiden di Ak Parti’ye destek verenlere ihanetçi yaftasının yapıştırılması. Artık Ak Parti’ye gitmeyene laf ediliyor. 

Hazır böyle kaynayıp karışmışken, Dr. Sinan Oğan neden Ak Parti saflarına geçmez anlamış değilim? 
Hem Türkiye’nin ve hem de Iğdır’ın buna ihtiyacı var. 

Türkiye’nin ihtiyacı var; Ülke olarak haklılığımızı savunacak, gündem oluşturacak yeni ve etkili bir sima yok, var olanlar içerisinde kabul etmek gerekir ki bir tek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun popülaritesi var. Diğer bakanları, hükümet sözcülerini inanın tanıyan,  dinleyen yok. Yeni yüze ihtiyaç var. Bu yeni yüz kesinlikle Dr. Sinan Oğan olabilir. 

Iğdır’ın ihtiyacı var; Iğdır gerçekten sahipsiz. Ne Ankara da Iğdır’ı temsil kabiliyetine sahip seçilmişi var, ne de yerelde “istisnalar hariç” atanmış ve seçilmişlerde yöneticilik vasfı var.  

Bu olumsuzlukları Iğdır’dan görüyor ve Dr. Sinan Oğan’ın siyaset sahnesine inmesini ve Ak Parti’de görev almasını öneriyorum. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.