Cabbar ŞIKTAŞ 2019 Son Yazım, İyiliği Öldürmeyin
Tarih : 2019-12-31
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞ2019 Son Yazım, İyiliği Öldürmeyin 

Hep garibime gitmiştir.  Ve bu garip davranışlarımız  atalarımızı  hep haklı çıkarmıştır. 

Doğrusunu söylemek gerekirse onlarca, binlerce tekrarı olmuş ki, sözü diyen atalarımız deme ihtiyacı duymuşlardır. Yoksa kimse durup dururken böylesi sözler  demezlerdi.   

Mesela: 

Besle kargayı oysun gözünü

İyilikten maraz doğar. 

İyilik etmişsen, kötülük bekleyebilirsin. 

Vefa bir semt adı değildir. 

Bu minvalde söylenmiş yüzlerce söz bulabilirsiniz. 

Yani biz insanoğlu öyle yanlışlar içinde bulunmuşuz ki, yine biz insanoğlu çaresizlikten başlamışız sitem dolu sözler üretmeye.  Zira bu sözlere kuyup amel etsek, hiç kimsenin birbirine iyilik yapması  söz konusu olmaz.  

Yani “iyilik öldürülürse” hiç kimse birbirine iyilik etmeye yanaşmaz. 

İyiliği öldürmeyelim beyler. 

Azıcık kendimizi gözden geçirelim, sorgulayalım, öz eleştiri yapalım.  Bakalım hatamız var mı yok mu? Eğer bunu yapmaz isek inanın toplum hızla bana ne demeye doğru ilerliyor. 

Yani kimin ne derdi varsa derdiyle birlikte tek başına ortada kalır.  

Bu nasıl bir dünya anlamış değilim. İnsan bu kadar mı çıkarcı olur.  İşin geçinceye kadar işinin düştüğü kişiye dayı, işin bitince de ayı demek hangi insanlığa sığar. 

Yaşadığımız küçücük şehir Iğdır’da yüzlerce örneğini görmüşümdür. Beraber yürüyenlerin birbirilerine çelme takmasını, arkasından kuyusunu kazmasını, iyilik gördüğü kişiyi içinde beslediği öfkeyle haksız, mesnetsiz, anlamsız eleştirisini, iyiliği öldürecek davranışlar içerisinde oluşlarını inanın üzülerek izlemişimdir. 

Gerçek hayat bu değil elbet, insanların birbirine karşı vefasızlığı genel olmasa da vuku bulduğunda üzücü karşılanmaktadır. Umulur ki herkes birbirine karşı içten ve samimi olsun. Ama görüldüğü gibi bu mümkün değil. Yapacak bir şey yok, Allah karşımıza vefalıları çıkarsın demekten başka çaremiz yoktur. 

2019’un SON YAZISI 

2019 Yılı Iğdır için hayırlı mı oldu, yoksa bomboş geçen bir yıl mı oldu  bunun kararını ben değil, Iğdır’da yaşayan halkın vermesi en doğrusudur. 

Doğrusunu söylemek gerekirse dolu dolu bir yıl geçirdik diyemeyiz. Rutinler tatbik edildi, tribünlere oynandı, körler sağırlar birbirini ağırladı.  Ve zamanda su gibi akıp gitti. 

Yani öyle dolu dolu bir yıl olmuş olsaydı, yatırmalar yatırım üstüne gelmiş olsaydı, siyasiler elle tutulur bir yatırıma imza atmış olsalardı,  Iğdır Üniversitesinin altyapısını oluşturup YÖK’ten geçirdiği Sağlık Meslek Yüksek Okulunu ben yaptım, ben yaptım deyip ortalığa düşmezlerdi. 

Iğdır içme suyu ne oldu, hani seçim öncesi mustluklardan içme suyu akacaktı, hani birkaç güne kadar içme suyunu şebekelere veriyoruz deniliyordu. Bu su niye akıtılmadı dediğimizde kaşlarını çatanlar bunu yatırım sayıyorlarsa bu henüz bitmiş bir yatırım değildir.  Onun için ben yaptım, ben yaptım demek yerine, bizimle alakası demektedirler. 

Ümidimizi yitirmeyelim, inşallah  2020 yılında Çevre yolu yapılır  ve şehir trafiği rahatlar. 

İnşallah şehrin elzem ihtiyacı olan otobüs terminali yapılır. 

İnşallah Iğdır belediyesi yeni bir belediye binası yapar. 

İnşallah Doğalgaz şehrin tamamına ulaştırılır, katı yakıt engellenir. 

İnşallah Iğdır Adliye Sarayı bir an önce yaptırılır. 

İnşallah Iğdır Valiliği birçok kurumu bünyesinde barındıracak şekilde bir hizmet binası yapar. 

İnşallah Iğdır Belediyesinin Avrupa hibe fonunda onaylanmış olan ve ihalesi yapılmış olan  Su, Kanalizasyon şebeke yenileme işi hızlı bir şekilde yapılır. 

İnşallah Tarım ve Hayvancılık düzgün bir şekilde masaya yatırılır, üretim artar ve işletmeler bataktan kurtarılır. 
İnşallah yeni kabine işinin ehli kişilerden oluşur. 

İnşallah bürokratlar gözden geçirilir, devlete yük, millete eziyet eden değil, üreten, halkla bütünleşen, nezaket sahibi, mütevazi idareciler iş başına getirilir. 

ALİ KEMAL AYAZ’IN AYAĞI UĞURLU GELDİ

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz’ın ayağı uğurlu geldi. 

Iğdır’a Anjio ünitesi kuruluyor. 

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Nevruz Erez sorularımızı cevaplandırdı ve resmi yazıyı göstererek cihazların alındığını, on güne kadar yer tespiti yapılacağını, akabinde de ünitenin kurulup hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. 

Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz’da yaptığı açıklamada: “Konunun takipçisiyim. Bu ilk müjdemiz. 2020 yılında daha çok müjdemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız İl Başkanları toplantısında Sayın Bakanlarımıza talimat verdi ve çok güzel şeyler olacak, buna emin olabilirsiniz” dedi. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.