IĞDIR VALİSİ SARIİBRAHİM GÖREVİNE BAŞLADI

Üç yılı aşkındır Iğdır’da görev yapan ve son valiler kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan Vali Enver Ünlü, Iğdır’dan ayrılıp görev yapacağı Giresun’a gitti. Vali ve Belediye Başkan V. Enver Ünlü Giresun’da görevine başlarken, Iğdır’da henüz projesi hazırlanmamış ancak yapılması düşünülen bazı yatırımların bulunduğu alanlara Enver Ünlü Yazılı tabela ve billboardlar astırdı.

Bugün ise Iğdır’ın yeni Valisi, Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürü iken son Kararname ile Iğdır’a Vali ve Belediye Başkan Vekili olarak atanan Hüseyin Engin Sarıibrahim Iğdır’a gelerek görevine başladı.

Vali/Başkan Sarıibrahim’i mesai arkadaşları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve haberdar olan vatandaşlar karşıladı.

VALİ/BAŞKAN SARIİBRAHİM, KARŞILAMA TÖRENE 5 DAKİKA’DA ERKEN GELDİ

Dün Valilik Basın müdürlüğünden gelen mesajda Saat 10’da Valilik önünde karşılama olacağı belirtilmişti. Vali Sarıibrahim’in belirlenen saatten 5 dk. önce törene iştirak etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Sosyal mesafe kurallarına uyularak yapılan karşılamada Vali Sarıibrahim,  karşılamaya gelen mesai arkadaşları, stk ve basın mensuplarını selamladıktan sonar  kısa bir konuşma yaparak şöyle dedi: “Anadolu coğrafyasında güneşin ilk doğduğu şehitler diyarı, dağları ve ovasıyla çok güzel bir coğrafya olan Iğdır’ımıza Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle atanmış bulunmaktayım. Yeni görevimizin şahsım ve Iğdırlı hemşerilerim açısından hayırlara vesile olmasını cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Bu coğrafya içinde yer alan ve bu coğrafyayı bizlere vatan yapan bütün şehitlerimizi saygıyla, gazilerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum. Göreve başladığımız bu günden, görevden alınacağımız son güne kadar Allah paçamıza vatan toprağının çamurunu bulaştırsın ve eksik etmesin.” dedi.   

İLK İZLENİM

Bürokrasiyi bilen, devlet terbiyesi almış olan, kibirden uzak, mütevazi bir profil sergileyen Vali/Başkan V. Hüseyin Engin Sarıibrahim’e yeni görevinde başarılar dileriz.

İnşallah merkezi hükümet Vali/Başkan Sarıibrahim’i desteksiz bırakmaz, Iğdır’ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşmuş olur.

Elbette dün bir bugün iki her şeyin bir anda olup bitmesini beklemek doğru olmaz. Vali/Başkan Sayın Sarıibrahim önce bir şehri tanımalı. Kadroları gözden geçirmeli, çalışma arkadaşlarını tanımalı ve sonra da şehrin sorunlarını projelendirerek mahallinde çözülebilecekleri mahallinde, Ankara’ya taşınacak olanları da Ankara’ya taşımalıdır.

Düşünceyi duvarlara astırıp yaptık bitti algısı sorunları çözüme kavuşturmaz...

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.