Cabbar ŞIKTAŞ AK PARTİ’DE YENİ DÖNEM
Tarih : 2020-08-05
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞAK PARTİ’DE YENİ DÖNEM

Pandemi sürecinden önce Ak Parti İl Başkanlığına Ali Kemal Ayaz, İlçe Başkanlığına Güven Demirel atanmıştı. Beldeler, İlçeler kongrelerini yapıp bitirdikten hemen sonra salgın baş gösterdi ve Ak Parti İl teşkilatı kongre yapamadı.  

Ak Parti Genel Merkez kararı ile kongre yapamayan Ak Parti Iğdır İl Teşkilatı geçici süreliğine atamayla göreve başladı. Yeni bir kadro kuruldu ve eski yönetimden birkaç kişide yeni yönetimde yer almış oldu.  

Yeni yönetim önceden olduğu gibi 40 kişiden, yedek te 20 kişiden oluşmaktadır. Bu arkadaşlar Aralık veya Ocak ayna kadar yönetimde devam edecekler. Eğer yönetimde uyumsuzluk yapan, partiye verimli olmayan olursa muhtemelen kongrede değiştirilecektir. Yok eğer Ak Parti’nin ilkelerine uygun hareket edilir ve çalışmalara aralıksız katılarak Parti disiplinine uygun hareket edilirse muhtemelen aynı kadro ile devam edilecektir.

Bugün göreve gelen kişiler hepimizin yakından tanıdığı, halkın içinde artısıyla, eskisiyle bizi yansıtan kişilerdir. Yönetimi teker teker incelediğimde görev verilenlerin başarılı olacaklarına inancım tamdır. Elbette o göreve her türlü liyakati olan ancak yönetime giremeyen arkadaşlarımızda vardır. Siyasi tercihlere saygı göstermek gerekir. Kim bilir belki de bugün yönetime giremeyenler yönetime girmiş olsalardı, bu kez de diğerleri gönül koymuş olacaktı. Bence kimse gönül koymasın. Ali Kemal Ayaz İl Başkanı olarak mütevazi, ağır başlı, hoşgörülü, güler yüzlü hizmet etmeye çalışmaktadır.

Bize düşen Iğdır’ın çözüm bekleyen, çehresinin değişmesi için siyasi destek bekleyen birçok sorunu var. Hem İl Başkanı göreve yeni atanmış, hem de Vali/Başkan Hüseyin Engin Sarıibrahim göreve yeni başlamışlardır.  Uyum içerisinde başarılı hizmetlere birlikte imza atmaya başlamışlar bile. Bu birlikteliği ve özelde Ali Kemal Ayaz’ı provoke etmek isteyenler elbette ki olacaktır. Önemli olan bu kişilerin değirmenine su taşımamaktır.

Iğdır yıllardır hep muhalefette kalarak çok şey kaybetti. Ali Kemal Ayaz toplumun her kesimini kucaklayan, hiç kimse arasında ayrım gözetmeyen, gerek yönetimiyle gerekse parti faaliyetleri açısından fevkalade güzel çalışmalara imza atmaktadır.

Bir önceki köşe yazımda yapılacak olan birçok yatırımdan bahsettim. Bu yatırımları Vali/Başkan Hüseyin Engin Sarıibrahim ile adım adım takip etmekte, tıkanıklık olan yerde ilgili bakanlarımızla devreye girmekte ve sorunu çözüme kavuşturarak gereğini yapmaktadır.

Bu sürçte halk olarak Ak Parti İl ve İlçe Teşkilatına destek vermek olması gereken en doğru harekettir.

Iğdır yıllardır siyasi açıdan gerçekten sahipsiz kaldı. Ne personel alımları tabana yayıldı, ne yapılan ihalelerde Iğdırlı firmalara öncelik tanındı.  

Kimse hiç kimseyi umursamadı. Hiç kimse sesini duyuramadı. Yönetimle, bürokrasi ile  samimi olanların işleri tıkırında yürüdü, olmayanların yüzüne bile bakan olmadı.

Bu olumsuzlukları gidermek için yeni bir dönem başladı. Bu süreçte halk olarak bize düşen yeni yönetime ve valiye destek olmaktır.

Gördüğünüz gibi Vali/Başkan Sarıibrahim halkın arasına karışmakta, samimi ve şefkatle halka yaklaşmakta, halkın sorununun çözümü için kararlı adımlar atmaktadır.

İl Teşkilatında görev alan birbirinden değerli hemşerilerimize yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Temennimiz odur ki görev yaptıkları süre zarfında Iğdır’ın sorunlarını çözüme kavuştursunlar.

Iğdır’a yapılacak olan yatırımların hızlı bir şekilde sonuçlanmasına katkıda bulunsunlar.

Yıllardır hiçbir derdine derman bulamayan halkımızın sorununa derman olsunlar.

Iğdır’da birlik ve beraberliğin simgesi olsunlar.

Irk, dil, inanç yobazlarına geçit vermesinler.

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.