ERMENİLER KARABAĞ’A TEK ÇİVİ ÇAKMADILAR, NEDEN ACABA?

Azerbaycan 1990 yılında (SSCB) Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nden ayrıldıktan hemen sonra, Azerbaycan’a diş bileyen Ermeniler Rusya’nın da desteği ile 1991 yılında başlayan saldırılar neticesinde Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesi işgal edilmişti.

1992 yılında Agit Minsk Grubunun ateşkes antlaşması sağlamasıyla müzakere başlatılmış, bu 30 yıldır hep oyalama, kulak ardı etme, duymazdan gelme, görmezden gelme taktikleri ile Karabağ sorunu çözümsüz bırakılmıştır.

Ermeniler ve dünya Karabağ’ın bir Türk yurdu olduğunu, Karabağ’ın Azerbaycan olduğunu fevkalade biliyorlardı. Ancak çözmek işlerine gelmediği için 30 yıldır sürüncemede bırakıyorlardı.

Karabağ sorununun çözümü Azerbaycan açısından doğru olacağından bu başta Rusya ve diğer ülkelerin benimseyerek baktığı bir durum değildir. Çünkü bölgede güçlü bir Azerbaycan’ı  istemedikleri apaçık ortadaydı. Haliyle Karabağ sorununu sürüncemede bırakıp Azerbaycan’ın başını sürekli meşgul etmeyi amaçlıyorlardı.

30 YIL BOYUNCA HEP OYALADILAR

30 yıldır oyalanan Azerbaycan 30 yıl boyunca defalarca Ermenistan'ın taciz saldırısına maruz kalmış, Ermenilerin bitmek bilmeyen saldırılarına karşı ateşkesi ihlal etmemek için yaptığı anlaşmaya sadık kalmıştır.

Ancak Ermeniler fıtratlarının gereğince saldırgan tutumlarını aralıksız devam ettirmiş ve en sonunda bardağı taşırarak Azerbaycan’ın karşılık vermesini sağlamıştır.

Azerbaycan ordusu Ermenilerin yaptığı tüm alçaklığa rağmen savaş kurallarını ihlal etmemiş, sivil halka karşı silah doğrultmamış ve işgal altındaki topraklarını geri almak için savaşmıştır.

Azerbaycan’ı 30 yıl önceki Azerbaycan zanneden Ermenistan, Azerbaycan’ın karşı koyması ile alabora olmuş neye uğradığını şaşıran ve Paşinyan ağlaya zırlaya başta Rusya olmak üzere Minsk Grubunu devreye sokarak ateşkes sağlamayı başarmıştır.

Ateşkesi yine Ermeni terör çeteleri bozmuş ve direk olarak sivillere saldırarak birçok sivilin yaşamını yitirmesine sebep olmuşlardır.

30 YILDA BİR ÇİVİ ÇAKMADILAR

1992 yılında bir oldu bitti ile işgal edilen Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinin kendilerinin olduğunu iddia eden Ermeniler 30 yıl boyunca bir tek çivi bile çakmadıkları özgürlüğüne kavuşan il, ilçe ve köylerin durumundan anlaşılmıştır. Ermenilerin 30 yılda yaptıkları tek yatırım mevzi kazmak olmuştur.

Karabağ’ı işgal eden Ermeniler 30 yılda şehirler başta olmak üzere hiçbirinde hiçbir yatırım yapmamıştır. Bu hareketleri bile onların o bölgede geçici durduğunu gösteren en büyük delildir.

30 yıl önce işgal edilen Azerbaycan topraklarına bir tek çivi bile çakmayan Ermeniler, sadece ve sadece Ermeni Diasporasının yarattığı kamuoyu ile yarattığı algı operasyonları ile gününü kurtarmaktadır.

ALGI OPERASYONLARINA KARŞILIK VERİLMELİ

Ermeniler dünya genelinde Ermeni Diasporası sayesinde algı oluşturmakta, kendi yaptıkları katliamları, katliama uğramış gibi lanse etmekte, inanmaya meyilli ülkeleri ve milletleri bu doğrultuda sevk ve idare etmektedirler.

Bizler de sosyal medyamızda, gazete ve televizyonlarımızda kendi halkımıza propaganda yaparak bildiğimiz doğruları tekrar tekrar dinlemekle yetiniyoruz.

Oysaki dünya genelinde her alanda çok profesyonel, eğitimli insanlarımızın olduğunu biliyoruz. İngilizce paylaşımlar yaparak, Lahey Adalet Divanı gibi, hakem kurulları, televizyonlar, dünya devletlerine ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına paylaşımlar yapabilir, dilekçe, fax, mail, sosyal paylaşım yapabilirler. Birikimi olanlarımız gerçeği doğru ifade edebilirler.

Bu arada bizler ülkemizde kamuoyu desteğini canlı tutmak adına Ermenilerin yapmış olduğu vahşiliği sürekli paylaşmalı ve kamuoyunu bilgilendirmeliyiz.

Bu savaş Allah’ın izniyle Azerbaycan’ın zaferi ile sonuçlanacaktır. Azerbaycan’ın bu haklı davasında yanında olduğumuzu avazımız çıktığı kadar haykırmalıyız.

Karabağ Azerbaycan’dır.

Seninleyiz Azerbaycan.  

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.