Cabbar ŞIKTAŞ CANTÜRK ALAGÖZ SİNERJİSİ
Tarih : 2021-11-22
Tüm Yazılar

Cabbar ŞIKTAŞCANTÜRK ALAGÖZ SİNERJİSİ

Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz Iğdır’a öyle bir giriş yaptı ki, kendisi bile işin buralara geleceğini tahmin etmiyordu.

Iğdır Belediye Spor Kulübünü devralan Cantürk Alagöz, devraldığı takımın ismini değiştirerek Alagöz Holding Iğdır Spor Futbol Kulübü yaptı.

Ülke genelinden özenle seçtiği teknik ekibiyle transferler yaparak takımı Türkiye’nin gözde takımı haline getirdi.

BAL’da başlattığı bu çalışma, 3. Lig’e çıkınca daha kapsamlı bir hal aldı.

TV’lerin spor programlarında ardı ardına Alagöz Holding Iğdır Spor ve Cantürk Alagöz’e övgüler sıralanmaya başlandı.

Şahsen ben Cantürk Alagöz’ü hiç tanımasam bile Iğdırlı bir iş insanının ortaya koyduğu bu başarısından ötürü kendisine canı gönülden teşekkür eder ve gurur duyardım.

Altını çizmeliyim ki Iğdır halkının tamamına yakını, Cantürk Alagöz’ün Iğdır sevdalısı tutumu ve davranışı sebebiyle kendisini canı gönülden desteklemekte ve alkışlamaktadır.

Elbette kıskançlık veya hasetten ötürü istememezlik yapanlar da çıkabilir. Bu gibi kişileri de yine hoş görmeliyiz.

Ancak nefsimizi bir tarafa bırakıp iyimser ve yapıcı bakmamız gerekmektedir.

Çünkü Cantürk Alagöz’ün kazandığı para da Iğdır olarak bizlerin hiçbir dahili söz konusu değildir.

İş insanı Alagöz Iğdır dışından para kazanıp Iğdır’a yatırım yapıyor.

Yaptığı yatırımlar da öyle sıradan yatırımlar değildir.  

Ülke genelinde bugüne kadar tahmini 700 milyonluk bir yatırım gerçekleştirmiş olan Alagöz, bu yatırımın önemli bir bölümünü Iğdır’a aktarmış, yakın gelecekte Çin ve Koreli iş insanları ile ortaklaşıp devasa fabrikalar kurarak binlerce kişiye iş, istihdam imkanı sağlayacağı bilinmektedir.

Cantürk Alagöz sürekli Iğdır’a gelmekte, hem takımın maçlarını izlemekte ve hem de yapacağı yatırımlarla ilgili Çinli, Koreli ortakları ve teknik ekibi ile birlikte yatırım planladıkları yerleri gezip görmekte, teknik ekibin verdiği brifingleri dinlemektedirler.

Bu geliş gidişlerinde halkın gösterdiği ilgiyi mutlaka kıskananlar da olabilir. Bu zayıf kişilikli insanların kötü bir hasletidir. 

Bazen sosyal medyada rastlarım.

Bazı arkadaşlar Cantürk Alagöz’e gösterilen ilginin parasından ötürü olduğunu ifade ederek kinaye yapıyorlar. Oysa bu ülkede Cantürk Alagöz’den daha çok parası olan iş insanları da var.

Madem bu ilgi paraya karşı gösteriliyor, peki o zaman bazı iş insanlarına karşı neden ilgi gösterilmiyor?

Kaldı ki Cantürk Alagöz’de dün bizimle aynı sokakta bilye oynardı. Gelir düzeyi bizimle aynıydı. Küçük poşetteki leblebi tozunu az mı paylaştık, gofretimizi az mı ikiye böldük. İlk okul öğretmenimiz Sadık Ağa bu yaşına rağmen bizleri o gün ki halimizle bizden daha iyi anlatır.

Ama şimdi o Türkiye sıralamasında bir iş insanı.

Elbette gurur duyacağız.

Elbette varlığından mutlu olacağız.

Elbette her iş insanı kendine göre bir portföye sahiptir. Kendine göre sevini vardır. Kendine göre tarzı vardır. Herkes aynı olacak diye bir kural da yoktur. Cantürk Bey hareketliliği seven, günde 3 saat uykuyla 21 saatini dolu dolu yaşamasını seven; paranın bir önemi yok varsın hemşerilerim daha güzel bir şehirde yaşasın, diyen hayır, hasanet işlerine daha çok önem veren bir kişiliğe sahiptir.

Şehrimizin klasik dedikodusuna malzeme olmamak için Cantürk Alagöz Iğdır’a geldiğinde uzaktan selam verenleri veya yanına uğramayanları Cantürk Alagöz bizzat telefonla aramakta, neredesin seni göremedim demekte okul ve mahalle arkadaşlıklarına ne kadar önem verdiğini her fırsatta vurgulamaktadır.

Ama illa da birileri bir şey diyecekse ona da yapacak bir şey yoktur.

Bana uzak durduğum için bizzat sitem ettiğini söyleyebilirim.

Doğruyu söylemek gerekirse yoğunluğunu gördüğüm için çok fazla meşgul etmek istemediğimden mesafeli duruyorum diyebilirim. 

Ama bu demek değildir ki Cantürk Alagöz’ün yaptığı kıymetli yatırımları takip etmiyorum. Hem takip ediyorum hem destekliyorum ve hem de ayakta alkışlıyorum.

 

1992 yılında il olan Iğdır’a ilk defa uluslararası standartlara sahip bir çim saha yaptırdı.

Alagöz Holding Iğdır FK’bünü üçüncü lige çıkararak Iğdır’a bir tribün yapılmasını sağladı.

Beş yıldızlı bir sosyal tesis yaptırdı.

24 derslikli 2 okul yaptırdı.

Iğdır’ın çöplerinden elektrik elde eden bir tesis kurdu.

Aralık ilçesinde güneş enerjisi santral kurdu.

Organize sanayideki plastik fabrikasını devralarak kapasitesini onlarca kat artırdı, çalışan sayısını katladı.

Çinli ve Koreli iş insanları ile ayrı ayrı iki fabrika kurma çalışmalarını başlattı.

Her bir fabrikada yaklaşık bin kişinin çalışması planlanıyor.

Yüzlerce kişinin bireysel sıkıntısını, maddi ve manevi sorununu çözüme kavuşturdu.

Binlerce öğrenciye burs bağladı.

Yüzlerce öğrenciye barınma desteği sağladı.

Iğdır Üniversitesine Diş Hekimliği Fakültesinin kurulması için öncülük etti, fakülte binalarının yapımı için destek oldu.

Onlarca hemşerimizin atama, tayin, çözülemeyen bürokratik birçok sorununu ikili diyalogları sayesinde çözüme kavuşturdu.

Ve daha sayamadığım sayısız katkılar sundu şehrimize, bizlere. 

Yani Cantürk Alagöz Iğdır için bir şanstır. Iğdır’ın ekonomik açıdan kalkınması için Cantürk Alagöz’ün bağlantılarının Iğdır özelinde şekillenmesi son derece önemlidir.

Bu önemli ayrıntının hafızalarımızda yer edinmesi, sanayisi ile kalkınmaya yüz tutmuş bir Iğdır’ın gelişip güzelleşmesi hepimizin arzu ettiği bir gerçektir.

Birilerine ütopya gibi gözüken Zengezur koridorunun açılma aşamasında olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bu doğrultuda yatırımcıların Iğdır’a akın etmesi kaçınılmaz bir gerçektir.

Ancak yatırımcı da birbirine bakarak gelir. Cantürk Alagöz örnek alınacak ülkemizin önemli iş insanlarından birisi olduğundan bu artımızı göz ardı etmememiz gerekmektedir.

Ülkemizde sayılı iş insanlarından birisi olan Cantürk Alagöz, yukarıda sıraladığım artıları ile her zaman bizlerin sahiplenmesi gereken önemli bir şahsiyet ve değerli bir iş insanımızdır. 

Cantürk Alagöz’ün Iğdır’a sağladığı sinerji sayesinde vaktiyle il dışına öç eden hemşerilerimizden geri dönüş yapanların sayısı da hiçte küçümsenmeyecek düzeydedir. Kurulacak olan fabrikalarda çalışmak için şimdiden gelme planları yapanlarında olduğunu çok iyi bilmekteyiz. 

Bizlere ve şehrimize olan ilgisinden, sunduğu sayısız katkıdan ötürü kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. 

Sevgili hemşerimiz Cantürk Alagöz ile gurur duyuyor, kendisine başarılar diliyor ve tebrik ediyoruz. 

Henüz yorum yapılmadı!

Bu içerik için yorum yapılmadı. Yorum yapmak için aşağıdaki formu kullanınız.

Yorum Yaz!

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
* İşareti olan alanlar gereklidir.